Pyetjet dhe Pėrgjigjet
Created by: ARBĖR HOTI, 2004 , do tė keni edhe mė shumė te reja kėtu mė vonė.....

B.Statistikės

Makroekonomi

Makroekonomi II

Anglisht II

Anglisht

Matematikė

Biznes Ndėrk.
Integ.Eko.Evro.
Stand.Ko.Kont.
Konta.Menaxh.

Financa te Korp.

Konta.Financiar.

Kontabilitet

Anal.Financiare

Menaxh.Invest.

Financa Publike

Financa

Info. Biznesit

Vendos. afarsite

Foto t'Prizrenit

 

 

 

 

Analizė Financiare

 

  Analiza Financiare ėshtė lėndė zgjedhorė nė vitin e tretė pėr drejtimin Banka-Financa. Ju preferoj qė ta merrni sepse ka shumė sene interesante qė ju nevojiten pėr profesionin tuaj nė tė ardhmen. Kėtė lėndė e jep prof.dr.Hysen Ismajli, njė profesor shumė i mirė dhe i afėrt me student. Gjatė semestrit kur ligjerohet kjo lėndė ju duhet ta zgjedhni njė ndėrmarrje kėtu nė kosovė, dhe tia bėni analizėn financiare asaj ndėrmarrje pėrmes zgjidhjes sė disa detyrave praktike qė do ti mėsoni gjatė ligjeratave. Kėtu po ju ofroj disa pyetje me pergjigje qė kanė ra nė provim. Klikoni lartė tek linku Pyetjet dhe Pergjigjet pėr ti shkarkuar ato. Pėr ti hapur dhe printuar pyetjet duhet tė keni programin Adobe Acrobat Reader.